Warsztat podsumowujący trzecią edycję Leopolis for Future

Wydaje się, że z roku na rok pierwszy miesiąc staży mija coraz szybciej. Na szczęście duża część naszych stażystów zostaje w swoich spółkach na kolejny miesiąc. W tym roku z warsztatem podsumowującym nasze praktyki gościmy w warszawskiej siedzibie KPMG. Serdecznie dziękujemy Prezesowi Andrzejowi Ścisłowskiemu za dzisiejszą gościnę, a Panu Michałowi Ostalskiemu- Dyrektorowi ds. Infrastruktury za przygotowanie i poprowadzenie części merytorycznej warsztatu.

Pierwszy dzień staży

Kolejny raz przeżywamy „pierwszy dzień staży” naszych studentów. Życzymy im dużo energii i zapału do pracy przez kolejne tygodnie!
A oto lista spółek i instytucji, w których nasi najzdolniejsi spędzą najbliższy czas:

Abris Capital Partners: Iryna Markiv / Grupa Aviva: Dasha Rudenko, Karina Pasechka / BIZ Bank: Inna Prystupa, Ihor Medvid / ETOS S.A.: Solomiya Guziy, Mariia Shvets, Olena Bedasheva / GetBack S.A.: Olga Dyka / Urząd Miasta w Gdańsku:Mariana Helenko, Lidia Kokor / KPMG: Viktoriia Mamchuk, Khrystyna Halak, Yulia Vlasenko / LPP S.A.: Anastasia Anhelovska, Vasyl Maletych / MSL Group: Marian Tarnavskyi / PKN Orlen: Anastasiia Lytvynenko / RKKW- Kwaśnicki, Wróbel i Partnerzy: Solomiya Paslavska

Wszystkim stażystom życzymy owocnego czasu, a spółkom serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznej, trzeciej już edycji programu!

Europejski Kongres Finansowy

Jak co roku, dzięki uprzejmości Prof. Leszka Pawłowicza z Gdańskiej Akademii Bankowej, swój pobyt w Polsce nasi stażyści rozpoczynają od udziału w Europejskim Kongresie Finansowym oraz Akademii EFC. Przewodnim motywem tematycznym tegorocznego Kongresu jest Kapitał XXI wieku. Członkowie Akademii EFC w tym roku będą mieli możliwość uczestniczenia w debacie oksfordzkiej nad tezą „Unia Europejska rozpadnie się w ciągu najbliższych pięciu lat”. Wzorem roku ubiegłego, Akademia EFC wydała publikację pt. "What would we change in Europe”, będącą zbiorem esejów związanych z tematem przewodnim publikacji. W tegorocznej edycji znalazły się eseje naszych stażystek: Viktorii Mamchuk, Marii Shvets, Yaryny Spilnyk z Uniwersytetu Iwana Franki oraz Yulii Vlasenko z Politechniki Lwowskiej. Zainteresowanych zachęcamy do lektury tutaj.

Uroczyste rozpoczęcie trzeciej edycji Leopolis for Future

Witamy kolejną grupę naszych stażystów! Przed dołączeniem do uczestników Europejskiego Kongresu Finansowego spędziliśmy kilka kilka chwil razem, w bardziej kameralnym gronie: tegoroczni stażyści, Członkowie Rady i Zarządu Leopolis for Future oraz Przyjaciele Fundacji.

Rekrutacja do trzeciej edycji Leopolis for Future

Dziś oraz jutro komisje rekrutacyjne w składzie:

Artur Gabor - Prezes Zarządu Fundacji Leopolis for Future;
Michał Kobosko - Członek Rady Fundacji Leopolis for Future;
Adam Uszpolewicz - Prezes Zarządu Grupy Aviva;
Grzegorz Waluszewski - Prezes Rady Fundacji Leopolis for Future;
Prof. Mariya Zubrytska - Prorektor ds. Stosunków Międzynarodowych, Uniwersytet Iwana Franki;
Prof. Yuriy Rashkevych - Prorektor, Politechnika Lwowska;
Prof. Roksolana Szafran - Prorektor, Akademia Sztuk Pięknych we Lwowie.

Dokonują naboru do trzeciej edycji programu Leopolis for Future. Rekrutację przeprowadzamy tradycyjne już w Konsulacie RP we Lwowie. Serdecznie dziękujemy Panu Konsulowi Generalnemu za gościnę.

Spotkanie Prezesa Rady Fundacji ze studentami we Lwowie

W dniu dzisiejszym, we Lwowie miało miejsce spotkanie Przewodniczącego Rady Fundacji, Pana Grzegorza Waluszewskiego, z przedstawicielami Alumnów Leopolis for Future pierwszej i drugiej edycji programu. Tematem przewodnim spotkania były przyszłe działania Klubu Alumnów. Pozostałych naszych stażystów serdecznie pozdrawiamy!

Warsztat podsumowujący

Miesiąc minął w mgnieniu oka i czas żegnać się z częścią naszych stażystów. W tym roku z warsztatem podsumowującym nasze praktyki gościmy w Avivie. Gościem specjalnym dzisiejszego Warsztatu jest Pani Beata Binek- Prezes Polskiego Instytutu Dyrektorów, która wygłosiła wykład nt. Corporate Governance. Serdecznie dziękujemy Prezesowi Adamowi Uszpolewiczowi za dzisiejszą gościnę, a Pani Monice Kulikowskiej- Flis z HR za techniczne przygotowanie warsztatu.

Pierwszy dzień staży

To właśnie dziś stażyści Leopolis for Future rozpoczynają minimum miesięczne praktyki we współpracujących z nami spółkach. Przez kilka kolejnych tygodni młodzi ludzie będą zdobywać cenne doświadczenie, które z pewnością wykorzystają w swojej przyszłej karierze. A oto lista spółek i instytucji, w których nasi najzdolniejsi spędzą kolejny miesiąc:

Abris Capital Partners: Andriy Opirskiy / Alumetal: Andriy Kusyi / Grupa Aviva: Iryna Kupyak, Yulia Kuzytska, Volodymyr Lozynskyy / Bank Zachodni WBK: Andriy Svydnytskyy / ETOS S.A.: Viktoriia Bezukhanych, Natali Peresta, Hanna Rybak / Urząd Miasta w Gdańsku: Anna Hots, Iryna Sandulyak / KPMG: Iryna Matvieieva, Yevhenii Bosiuk / Likus Hotele: Yelyzaveta Lutsyk / LPP S.A.: Marta Ferents, Kseniia Zhyzhii / MSL Group: Nazar Komnatskyy / Grupa Orbis: Iryna Bontush / PKN Orlen: Iryna Rudey / Wirtualna Polska: Marta Duda

Wszystkim stażystom życzymy owocnego czasu, a spółkom serdecznie dziękujemy za udział w tegorocznej edycji programu!

Spotkanie z Prezydentem Lechem Wałęsą

25 czerwca członkowie Akademii EFC odbyli spotkanie w Europejskim Centrum Solidarności z Lechem Wałęsą.

Podpisanie porozumienia o współpracy z Konsulatem RP we Lwowie

Dziś w siedzibie fundacji Leopolis for Future podpisane zostało wieloletnie porozumienia o współpracy pomiędzy Konsulatem RP we Lwowie a fundacją Leopolis for Future.

Rozpoczęcie drugiej edycji programu stażowego Leopolis for Future oraz udział w Europejskim Kongresie Finansowym.

Już od dziś, w towarzystwie ponad tysiąca czołowych europejskich i krajowych polityków, przedstawicieli świata biznesu i nauki, nasi stażyści poszukiwać będą odpowiedzi na pytanie o najlepszy scenariusz dla Polski i Europy. Honorowy Patronat nad tegorocznym Kongresem objął Przewodniczący Rady Europejskiej Pan Donald Tusk. Główne obszary tematyczne Kongresu to: bezpieczeństwo i stabilność rynków finansowych w UE, wyzwania dla rozwoju rynku kapitałowego, zarządzanie wartością przedsiębiorstw, finansowanie inwestycji infrastrukturalnych. Wzorem ubiegłego roku, stażyści Lepolis for Future mieli możliwość uczestniczenia w debatach organizowanych przez Akademię EFC. Spotkanie członkw Akademii EFC rozpoczęło się w wieczór poprzedzający Kongres debatą na temat ich pomysłów na zmiany w Europie i swoich krajach. Debata była następstwem powstania publikacji Akademii EFC noszącej ten sam tytuł "What would we change in Europe”. W tegorocznej publikacji znalazły się eseje Iryny Rudey z Politechniki Lwowskiej oraz Marty Ferents z Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie. Zainteresowanych zachęcamy do lektury tutaj. Gratulujemy wyróżnienia naszym stażystkom! Poza udziałem w debatach Kongresu członkowie Akademii EFC brali również udział w spotkaniach z liderami polskiego biznesu oraz przygotowanych przez nich warsztatach.
Liderzy, którzy spotkali się, że studentami:
Maciej Koński (zastępstwo za Herberta Wirtha), KGHM Polska Miedź
Jan Krzysztof Bielecki, Przewodniczący Rady Programowej Europejskiego Kongresu
Sławomir Jędrzejczyk, Wiceprezes Zarządu PKN Orlen
Mateusz Morawiecki, Prezes Zarządu Banku Zachodniego WBK,
Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego
Andrzej Tersa, Prezes Zarządu ENERGA SA

Rekrutacja do drugiej edycji Leopolis for Future

Dziś oraz w ciągu najbliższych dwóch dni komisje rekrutacyjne w składzie:

• Artur Gabor - Prezes Zarządu Fundacji Leopolis for Future;
• Paweł Gieryński - Członek Rady Fundacji Leopolis for Future;
• Michał Kobosko - Członek Rady Fundacji Leopolis for Future;
• Adam Uszpolewicz - Prezes Zarządu Grupy Aviva;
• Grzegorz Waluszewski - Prezes Rady Fundacji Leopolis for Future;
• Prof. Mariya Zubrytska - Prorektor ds. Stosunków Międzynarodowych, Uniwersytet Iwana Franki;
• Prof. Yuriy Rashkevych - Prorektor, Politechnika Lwowska;
• Prof. Roksolana Szafran - Prorektor, Akademia Sztuk Pięknych we Lwowie.

Dokonają naboru do drugiej edycji programu Leopolis for Future. Rekrutację przeprowadzamy tradycyjne już w Konsulacie RP we Lwowie. Serdecznie dziękujemy Panu Konsulowi Generalnemu oraz pracownikom Konsulatu RP we Lwowie za gościnę i ciepłe przyjęcie.

Alumni Leopolis for Future

Stażyści pierwszej edycji Leopolis for Future postanowili założyć stowarzyszenie Alumnów. Na razie działają jeszcze nieoficjalnie, ale jak widać na załączonych zdjęciach, przyjaźń kwitnie ;) Z niecierpliwością czekamy na oficjalną rejestrację stowarzyszenia.

Uroczyste podpisanie umów o współpracy z lwowskimi uczelniami

Właśnie dziś, w Konsulacie RP we Lwowie miało miejsce uroczyste podpisanie wieloletnich umów o współpracy pomiędzy fundacją Leopolis for Future, a:

Uniwersytetem Iwana Franki reprezentowanym przez Rektora, Prof. Volodomyra Melnyka,
Politechniką Lwowską reprezentowaną przez Rektora, Prof. Yuriy Bobalo,
oraz Akademią Sztuk Pięknych we Lwowie reprezentowaną przez Rektora, Prof. Andriy Bokotey.

Mamy nadzieję na owocną i długoletnią współpracę z uczelniami.

LOGO

Od dziś fundacja Leopolis for Future ma własne logo, które przedstawiamy poniżej. Dziękujemy naszym zdolnym studentom za czas włożony w jego zaprojektowanie.

Zakończenie miesięcznych praktyk

Jak to mówią nasi brytyjscy przyjaciele „time flies”… Dziś w siedzibie Abris Capital Partners bierzemy udział w warsztatach kończących nasz program stażowy, który od kilku dni nosi oficjalną nazwę „Leopolis for Future”. Już dziś nasi stażyści wracają do domów- mamy nadzieję, że bogatsi o wiele doświadczeń. Serdecznie dziękujemy Abrisowi za ciepłą gościnę, a Panu Leszkowi Wójtowiczowi za poprowadzenie dzisiejszego warsztatu.

Fundacja Leopolis for Future

I stało się….! Od dziś oficjalnie działamy jako fundacja o nazwie Leopolis for Future, a co się z tym wiąże- mamy Radę i Zarząd, w których wspierają nas:

Pan Grzegorz Waluszewski- Przewodniczący Rady Fundacji,
Pan Paweł Gieryński- Członek Rady Fundacji,
Pan Michał Kobosko- Członek Rady Fundacji.
Prezesem Zarządu Fundacji został Pan Artur Gabor.

Wszystkim Panom serdecznie dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i czas włożony w realizację naszych celów.

Rozpoczęcie praktyk

Już dziś nasi stażyści rozpoczynają miesięczne praktyki we współpracujących z nami spółkach. Przez cztery kolejne tygodnie młodzi ludzie będą zdobywać cenne doświadczenie, które z pewnością wykorzystają w swojej przyszłej karierze. A oto lista spółek i instytucji, w których nasi najzdolniejsi spędzą kolejny miesiąc:

Abris Capital Partners: Oleksii Fedynets / Grupa Aviva: Khrystyna Boyko oraz Natalia Vyniarchuk / BESI: Yuriy Kyrylych / Bank Zachodni WBK: Yuliia Hilei / ETOS S.A.: Anna Voloshanska / FM Bank: Yaryna Grudka / Urząd Miasta w Gdańsku: Nadiya Skiba oraz Anton Savidi / LPP S.A.: Uliana Myhal / Grupa Masterlease: Olesya Maslyak / Meritum Bank: Lillya Mazyrkevych / Mezzanine Management: Ityna Byrka / mPay S.A.: Ivanna Savytska / Mykogen: Tetiana Kharandiuk / Grupa Orbis: Nadiia Kutsii / PKN Orlen: Marta Ganushchak oraz Oleksiy Dikun / USKOM: Sergii TymoshenkoWirtualna Polska: Iuliia Mishyna

Wszystkim spółkom serdecznie dziękujemy za okazane nam zaufanie i deklarację wzięcia udziału w programie.

Europejski Kongres Finansowy w Sopocie

Dzięki uprzejmości Profesora Leszka Pawłowicza z Gdańskiej Akademii Bankowej, nasi stażyści mają zaszczyt uczestniczyć w IV Europejskim Kongresie Finansowym w Sopocie.
Tegoroczny kongres zdominowała tematyka bezpieczeństwa finansowego i energetycznego, a zaproszenie do aktywnego udziału w debatach kongresowych przyjęło ponad tysiąc trzystu czołowych przedstawicieli władz europejskich i krajowych, instytucji regulacyjnych i nadzorczych, biznesu, świata nauki, polityki oraz mediów- min. Włodzimierz Karpiński, minister skarbu państwa, Dato’ Seri Haji Ahmad Husni Bin Mohamad Hanadzlah, minister finansów Malezji oraz Stephen Kampeter, sekretarza stanu w niemieckim Ministerstwie Finansów.
Nasi stażyści maja również możliwość uczestniczenia w debatach w ramach Akademii EFC będącej inicjatywą Kongresu skierowaną do studentów i młodych absolwentów. Głównym celem Akademii EFC jest stworzenie platformy debaty młodych Europejczyków o ich przyszłości zawodowej i przyszłości UE, o ich pomysłach i problemach na progu wkraczania na ścieżkę profesjonalnego rozwoju. Ideą Akademii jest również wspieranie poszukiwania istotnych wartości, poprzez spotkania, nawiązywanie kontaktów oraz wymianę poglądów i doświadczeń.

Inauguracja pierwszej edycji programu stażowego

Po niespełna trzech miesiącach przygotowań, rozpoczynamy dziś pierwszą edycję programu stażowego. To właśnie dziś studenci lwowskich uczelni: Uniwersytetu Iwana Franki oraz Politechniki Lwowskiej rozpoczynają swój miesięczny pobyt w Polsce podczas którego będą pracować w najbardziej renomowanych polskich przedsiębiorstwach.
Uroczyste powitanie stażystów miało miejsce w gdańskim muzeum Dom Uphagena. Naszych gości serdecznie powitali: Prezydent Gdańska - Pana Paweł Adamowicz, Konsul Generalny RP we Lwowie - Pan Jarosław Drozd, Konsul Generalny Ukrainy w Gdańsku - Pan Myron Jankiw oraz pomysłodawca programu bez którego nie mielibyśmy okazji się dziś spotkać - Pan Grzegorz Waluszewski.